Az interjú a Greenfield Fesztivál fellépés előtt készült. (Az interjú: http://www.joiz.ch/#!/blog/festivals-2016/nightwish-greenfield-interview – a második videó)
Tuomas arra a kérdésre, hogy mely filmek a kedvencei, a kedvenc filmzene íróit sorolja fel: Hans Zimmer, John Williams, és pillanatnyilag a fő kedvence James Newton Howard. Mert amit a Falu című filmben alkotott, a legjobb filmzene, ami valaha íródott. Már az ő ízlése szerint.
Annak idején, amikor a Song Of Mayself-et fordítottam, nyomozásaim során rátaláltam e kedvenc filmjére. Évekkel ezelőtti interjúban nyilatkozta ezt. És meg is néztem. Azóta többször is láttam. Fantasztikusan jó, és megrázó. A zenéje pedig csak még nagyobb magasságokba emeli az ember lelkét. Hogy mi köze a Song Of Myselfhez? Egy sora utal az erdőre, ahol a Falu története játszódik. Tuomas egy piciny lélekdarabja. Nézzétek meg, mert érdemes!– Palex)
Az egyik legszebb részlete a filmzenének:
További kedvenc filmzene szerzői Trevor Jones, James Horner.
Hans Zimmer Crimson Tide Tuomas feldolgozásában:
Megtudjuk, hogy Tuomas nem nagyon szeret moziba menni, mert nagyon zavarja a körülötte nem figyelő, mobilozó, emberek, kiabáló gyerekek. A filmszínház atmoszféráját nagyon kedveli, de a legtöbb filmet mégis inkább otthon nézi meg házi mozijában. (kis képernyő, 5.1 hanggal) Nem tudja megérteni, hogy az emberek miért nem tudnak elszakadni a mobil telefonjuktól a moziban, és küldözgetik az sms-t, és a felvillanó telefon fénye nagyon zavaró. Nála van mindig a mobilja, de nem nyomkodja állandóan. Ha kimegy a vadonba, természetbe, mindig nélküle megy. Nincs a technika ellen, de valahol meg kell húzni a határokat. A FB és más közösségi médiák kommunikációit sem tartja annyira fontosnak, mint a személyes kapcsolatokat. Szerinte valami nagyon nem jó dolog van abban, hogy órákig gépelgetnek ezeken az oldalakon az emberek.
A zeneszerzés technikájára rákérdezve elmondja, hogy mindig kézzel írja le a dalszöveget. Mint a notebook, mindig nála van, amibe lejegyzi a szöveget, ami az eszébe jut. Naivan romantikus dolog van ebben. Aztán természetesen a végső verziót begépeli. De a zeneszerzéshez sem használ soha komputert, és programot, hanem leírja a hangjegyeket. Ebből a szempontból egy régi stílusú, és lusta ember is, mert nem akar soha időt vesztegetni arra, hogy megtanuljon szoftvereket, amikor tud hangjegyeket írni. Nagyjából ismeri a komputert, de nem tanulja meg például a Sibelius programot, hogy a programban írja a zenét. Ahogy mást sem.
Hogy szerelmes levelet mikor írt utoljára? Levelet évekkel ezelőtt írt utoljára, nem hogy szerelmes levelet… Ahogy nem túl jó a komputerekkel, úgy az email-ekre, telefonhívásokra válaszolásban sem az. Lassan tanulja a mindenhová begyűrűző technikát. Nagy szívás, ahogy mondja. Egy villanykörtét sem tud kicserélni, nem hogy egy csapot megjavítani.
Rákérdezve Floor-ra, Tuomas elmondja, hogy annak idején két nap alatt kellett neki megtanulnia 15 dalt, és az első pár show után, ami mindannyiuk számára nagyon stresszes volt, már minden rendben volt.
forrás:www.joiz.ch
Leave A Comment
You must be logged in to post a comment.